Náš oddíl

Skautské oddíly jsou tvořeny minimálně 12 členy mladšími 18 let. Zpravidla se oddíl dělí na několik menších skupin. Skauti a skautky (10-15 let) tvoří družiny, světlušky a vlčata (6 - 10 let) tvoří šestky.

3. oddíl Králíky Fénix je koedukovaný a věkově smíšený oddíl. Do oddílu totiž patří jak skauti, tak i vlčata a světlušky. Původně byl oddíl čistě chlapecký, světlušky se do oddílu dostaly založením nejmladší koedukované šestky Cvrčci, viz dále. Název Fénix je o několik let mladší než samotný oddíl.

Od začátku roku 2008 tvořily oddíl dvě šestky - Tygříci a Lumpíci. Především mladší šestka se vesele rozrůstala a před letními prázdninami roku 2010 se rozdělila na Sviště a Ledňáčky. V září 2011 dosáhli Tygříci skautského věku a stali se z nich Tygři (skautská družina). Ve stejný čas přesáhl počet Ledňáčků deset a proto vznilky dvě nové šestky Hnědá a Šedá šestka. Z šestky Svišti se čase stala družina HobitůV roce 2014 vznikla nejmladší koedukovaná šestka Cvrčci.

Několik prvních schůzek bylo v přízemní učebně budovy gymnázia, následoval asi dvouletý pobyt na faře. V prosinci 2009 jsme se přestěhovali zpět do budovy gymnázia, ale do jiné místnosti. Přibližně po roce jsme se museli posunout na opačnou stranu přízemí. V létě 2012 jsme se přestěhovali opět, tentokrát do protilehlého rohu náměstí - část přízemí domu č.p. 354. Doufáme, že tam budeme moci být co nejdéle.

Skautské družiny

Družina Hobitů

Jiří Martinec, Martin Ďuriš, Ondřej Chromek.

Družina Tygrů

Jiří Pauk, Martin Petera, Filip Slodičák, Martin Mezulián, Patrik Pauk.
Schůzky v pátek od 18:30 do 20:00 (až 20:30)

Koedukovaná šestka

Cvrčci

Adam Chromek, Adéla Hetflajšová, Alena Dostálková, Alice Šveráková, David Krejčí, Denisa Wetterová, Diana Skalická, Karolína Mahelová, Lucie Severinová, Matěj Mlynář, Matyáš David, Natálie Procházková, Rostik Mykhaylets, Tomáš Konč.

Vlčácká šestka

Hnědá a Šedá

Štěpán Slodičák, Jakub Maceják, Jan Maceják, Vojtěch Stejskal, Tobiáš Artner, Jan Artner, Eliáš Vítek, Luboš Wotawa.

Vůdce oddílu

Josef Koukol