On-line schůzky

Vážení rodiče, drazí členové!

Od začátku února budou on-line schůzky probíhat každý čtvrtek od 16:00 do cca 16:45.
Pokud by termín nevyhovoval, lze změnit.
Jsme si vědomi, že online program není ideální, určitě nemůže plně nahradit klasický program. Zároveň víme, že děti sedí u počítače častěji než obvykle a chápeme, když se nebudete chtít schůzek účastnit a nebo třeba jen jednou za dva týdny. Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Hlavní komunikace bude probíhat přes google meet. Je potřeba se přihlásit přes google účet. Pokud nevlastníte, lze zapůjčit účty vytvořené pro tyto účely.

Pokud se nebude dařit připojení, volejte 725023426.

Těším se.

S podravem
Josef Koukol - Námořník

Schůzka 25. 2. 2021

Dnešní schůzky se zúčastnili: Denisa Wetterová, Luboš W, Pepa Lorenc a já.

Nejdříve jsme se trochu hýbali a museli donést určitý předmět.

Harry nám ukázal dvě kouzla (jedno s pomůckami co měl každý u sebe a jedno s kartami v rukách Harryho).

Zopakovali jsme si hru pexeso s mapovými značkami.

Zahráli piškorky (hráli Deniska a Luboš, remíza 1:1)

A taky jsme tu měli šifru, se kterou jsme se rozloučili. Zkuste si ji taky vyluštit. Šifra je složena z osmi obrázků viz níže.

Příští týden zase na viděnou a snad ve větším počtu.

Schůzka 18. 2. 2021

Hra Město jméno zvíře věc
Procvičíme si paměť - Těším se na výpravu a vezmu si na ní...
Zahrajeme si pexeso s mapovými značkami.

Schůzka 11. 2. 2021

Zúčastnili se: Námořník, Luboš a Honzík (doufáme, že nás bude příště více)

Nejdříve jsme hledali určité předměty (něco zeleného, pak dřevěného, něco co je hodně starého atd.)

Vyluštili jsme šifru, zkuste to taky ! (Nejdříve je tam Velký polský kříž a pod ním je morseovka, obě šifry ukrývají shodnou tajenku)

Nakonec jsme si ve sdílené tabulce zahráli piškvorky - vyhrál Honzík.

Příště, tj. 18. 2. od 16:00, bude na programu mimo jiné: Podíváme se na mapové značky a zahrajeme si hru Město, jméno.

Sejdeme se zde https://meet.google.com/uph-fnxf-btn

Vzkazy

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Komunikovat budeme přes Google meet

Pro vstup do Meetu použijte následující odkaz: https://meet.google.com/uph-fnxf-btn

Je potřeba internetové připojení, reproduktor nejlépei mikrofon.

Komunikace je zdarma, je ale potřeba využívat pouze internetové spojení.

Bude potřeba se přihlásit účtem google.

Zobrazí se vám následující obrazovka, už nyní si můžete vybrat, zda chcete využívat i mikrofon, i kameru. To lze později změnit.

Klikněte na Připojit se (v pravé části uprostřed)

Následně již budete připojeni k hovoru, dole uprostřed můžete zapínat a vypínat mikrofon, případně kameru a také je tam tlačítko pro ukončení hovoru.

Vpravo nahoře klikněte na ikonu zprávy a následně se v pravé části objeví okno, kde si můžeme psát. Další potřebné informace bychom si již tedy psali tam (a nebo si je rovnou řekneme, pokud se všichni navzájem uslyšíme).